08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر


1395/11/28 17:14:10 print

دستگیری ۱۸ عضو داعش در عربستان
وزارت کشور عربستان از انهدام ۴ هسته وابسته به گروه تروریستی داعش در این کشور خبر داد.

تسنیم: وزارت کشور عربستان سعودی، امروز از انهدام 4 هسته وابسته به گروه داعش در این کشور و دستگیری 18 متهم خبر داد.

در بیانیه وزارت کشور سعودی آمده است که هسته‌های داعش در سعودی، در شهرهای مکه، مدینه، ریاض و القصیم مستقر بودند و از 15 شهروند سعودی، دو یمنی و یک سودانی تشکیل می‌شدند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی در بیانیه خود آورده است: «در راستای آن‌چه سازمان‌های امنیتی در رصد مستمر فعالیت‌های گروه داعش و به شکست کشاندن طرح‌های آن‌ها که با هدف از میان بردن امنیت و ثبات کشور صورت می‌گیرد، انجام می‌دهند، نیروهای امنیتی در عملیاتی پیشگیرانه، روز شنبه گذشته موفق شدند چهار هسته تروریستی را در مناطق مکه مکرمه، مدینه منوره، ریاض و القصیم، منهدم کنند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «نیروهای این هسته‌ها، فعالیت‌های مختلفی انجام دادند که می‌توان به این موارد اشاره کرد: فراهم کردن پناهگاه برای افراد تحت پی‌گرد در جرایم امنیتی، انتخاب و رصد کردن اهداف برای حمله به آن و دادن اطلاعات به گروه داعش در خارج از کشور، تبلیغ اندیشه گمراه کننده گروه تروریستی داعش در شبکه اینترنت، جذب افراد برای عضویت در داعش و تشویق به جنگ در مناطق بحران زده، فراهم کردن پشتیبانی مالی از این افراد و فعالیت‌های تروریستی آن‌ها. برخی از اعضای این هسته‌ها تجربه ساخت کمربندهای بمب‌گذاری شده و بمب‌های کنار جاده‌ای را دارند. همچنین با فراهم کردن تجهیزات لازم برای مهاجمان انتحاری، آن‌ها را آموزش می‌دهند».

بنا بر این بیانیه، شمار افراد دستگیر شده، به 18 تن رسید که دو تن از آن‌ها یمنی و یکی سودانی هستند. دیگر دستگیر شدند از شهروندان سعودی هستند.

این عملیات همچنین به کشف و ضبط چند قبضه اسلحه اتوماتیک، اسلحه سرد خطرناک و مبالغ زیادی پول (بیش از دو میلیون ریال سعودی) انجامید.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار