09/25/2017 - دوشنبه 3 مهر 1396
مشاهده خبر


1396/4/25 9:45:12 print

نصف ایران تشنه قطره‎ای باران
در حالی تابستان خشک در ۱۴ حوضه آبریز کشور از مجموع ۳۰ حوضه آبریز ادامه دارد که روند مصرف آب به علت افزایش دما در این نواحی کشور با سیر صعودی همراه بوده است.

 

خبرگزاری تسنیم: در حالی تابستان خشک در ۱۴ حوضه آبریز کشور از مجموع ۳۰ حوضه آبریز ادامه دارد که روند مصرف آب به علت افزایش دما در این نواحی کشور با سیر صعودی همراه بوده است. 
 
از ابتدای تابستان سال جاری تا پایان روز گذشته (بیست و چهارم تیرماه 96) در 14 حوضه آبریز کشور از مجموع 30 حوضه آبریز، حتی یک قطره باران نیز نباریده است.
 
24 روز ابتدایی تابستان برای حوضه های آبریز مرزی غرب،کرخه،کارون بزرگ،زهره و جراحی،حله رود و رودخانه های کوچک، مند، کاریان و خنج،کل، مهران و مسیلهای جنوبی،گاوخونی،طشک، بختگان و مهارلو،کویر ابرقو - سیرجان،کویر سیاهکوه - ریگ زرین،کویر درانجیر،پترگان - خواف و هامون - هیرمند بدون باریدن قطره ای باران گذشت. 
 
در حالی تابستان خشک در این 14 حوضه آبریز کشور ادامه دارد که روند مصرف آب به علت افزایش دما در این نواحی کشور با سیر صعودی همراه بوده است و نیاز به مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاهایی که در این مناطق از شرق تا غرب و از مرکز تا جنوب کشور قرار دارند، بیش از پیش است.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار