09/25/2017 - دوشنبه 3 مهر 1396
مشاهده خبر


1396/4/26 11:31:46 print

وعده جدید مشاور ارشد روحانی درباره عبور از رکود
مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور گفت: هفت تا ده سال زمان برای گذشتن از رکود به وجود آمده در دولت قبل، زمان نیاز است که حدود سه سال از آن گذشته است.

 

 خبرگزاری تسنیم: مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور گفت: هفت تا ده سال زمان برای گذشتن از رکود به وجود آمده در دولت قبل، زمان نیاز است که حدود سه سال از آن گذشته است. 
 
مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رییس جمهور در مراسم نکوداشت پنجاهمین سال تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) گفت: دگرگونی های زیادی در 15 سال اخیر در خصوص نقش ایدرو در توسعه صنعتی کشور به وجود آمد.  سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی در زمان تاسیس ایدرو زیر 3 درصد بود اما سهم صنعت هم اکنون 30 برابر شده است.
 
وی با بیان اینکه باید به سمت صنعتی برون گرا و پاسخ گو به نیاز جهانی گام برداریم، افزود:  سطح درآمد خانوارهای ایرانی در سال 92 حدود 22 درصد پایین تر از سطح درآمد آن ها در سال 86 بود که در همین بازه زمانی سطح درآمد یک خانوار روستایی 38 درصد کاهش پیدا کرد و این موضوع روی بازار تقاضای داخلی صنعت تاثیر گذاشت. 
 
نیلی گفت: کاهش سرمایه گذاری در سال های 86 تا 92 روی رکود صنعت داخلی کشور تاثیر منفی داشت. هفت تا ده سال زمان برای گذشتن از رکود به وجود آمده در دولت قبل، زمان نیاز است که حدود سه سال از آن گذشته است. 
 
مشاور اقتصادی رئیس جمهور افزود: در سال های 91 و 92 اندازه صنعت 17 درصد کوچک تر شد که رشد صنعتی در سال 93 تا 95 بخشی از آن را جبران کرد و صنعت کشور هم اکنون 1.8 برابر صنعت در سال 83  است. 
 
به گفته نیلی، در حال حاضر بازار داخلی کفاف صنعت را نمی دهد و باید به سمت بازارهای مطمئن خارج از کشور حرکت کنیم. 
 
وی گفت: ایدرو، به هم رسانی کسب و کارها و جذب سرمایه گذاری خارجی جهت ارتقای ساختار بنگاه های کشور را جزو برنامه های محوری خود قرار دهد.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار