08/21/2017 - دوشنبه 30 مرداد 1396
مشاهده خبر


1396/5/18 15:27:44 print

ضیایی: ایران بیش از ۶۰ هزار امدادگر دارد
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه ایران دارای بیش از ۶۰ هزار امدادگر، گفت: هلال‌احمر ایران بزرگترین شبکه ارائه خدمات توانبخشی در کشور را بر عهده دارد.

خبرگزاری فارس: سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با لئونارد اوکی توندو، معاون نخست‌وزیر و معاون امور خارجه کنگو با اشاره به فعالیت های متنوع هلال احمر ایران در حوزه های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و توانبخشی اظهار کرد: 60 هزار امدادگر هلال احمر در بیش از یک‌هزار پایگاه امداد و نجات فعال هستند و با توجه به شمار وقوع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی در کشور، مسئولیت اصلی هلال احمر ایران، نجات جان انسان‌ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با بیان اینکه بیش از یک‌هزار آمبولانس و خودروهای تخصصی و بالگرد؛ ناوگان امداد و لجستیکی هلال‌احمر را تشکیل می‌دهد، افزود: هلال‌احمر ایران بزرگترین شبکه ارائه خدمات توانبخشی در کشور را بر عهده دارد و در بخش های همودیالیز و ارائه خدمات عمومی و تخصصی درمانی نیز فعال است که عمده این خدمات به نیازمندان ارائه می‌شود.

وی در ادامه به فعالیت های جوانان و داوطلبان هلال احمر ایران نیز اشاره کرد و افزود: آموزش همگانی، مهمترین مسئولیت هلال احمر است و جمعیت با آموزش های همگانی، مردم را در برابر سوانح و حوادث آماده می کند. همچنین دانشگاه هلال احمر 30 هزار دانشجو دارد که در رشته های مختلف و مرتبط با خدمات هلال احمر، تحصیل می کنند.

 ضیایی در دیدار با وزیر امور خارجه کنگو با اشاره به همکاری هلال احمر ایران و صلیب سرخ کنگو و ارائه خدمات در مرکز درمانی هلال احمر ایران در کینشازا و همچنین آماده افتتاح بودن مرکز توانبخشی هلال ایران در این کشور گفت: گسترش فعالیت های درمانی هلال احمر ایران در کنگو از طریق ارسال داروهای هلال احمر ایران، راه اندازی مرکز همودیالیز در کنگو از و همچنین اجرای پروژه های مشترک بهداشتی و آموزشی، امکان پذیر است.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار