08/21/2017 - دوشنبه 30 مرداد 1396
مشاهده خبر


1396/5/22 16:22:16 print

۶۰ هزار گردشگر ایرانی از روسیه بازدید کرده‌اند
سفیر روسیه در ایران گفت: ۶۰ هزار گردشگر ایرانی طی سال گذشته به روسیه سفر کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: لوان جاگاریان پیش از ظهر امروز در نشست با اعضای اتاق بازرگانی و برخی از تولیدکنندگان استان که در اتاق بازرگانی استان برگزار شد اظهار داشت: در آینده نزدیک در زمینه همکاری ایران با مجمع اقتصادی اوراسیا رایزنی می‌شود و در این مجمع درباره مسائلی از جمله گردشگری، امرژی، همکاری‌های مالی، اقتصادی و آموزشی تبادل نظر می‌شود.

وی از ایجاد دفتر ویزیت ایران در روسیه به منظور معرفی ظرفیتهای گردشگری ایران به گردشگران روسی خبرداد و عنوان کرد: تجار ایرانی برای ثبت شرکت در روسیه هیچ محدودیتی وجود ندارند و بهتر است برای ثبت شرکت خود از شرکتهای مشاوره حقوقی استفاده و مجوز را دریافت کنند.

جاگاریان به برپایی نمایشگاه بین‌المللی در روسیه اشاره کرد و گفت: محدودیتی برای حضور تولیدکنندگان و تجار ایرانی وجود ندارد و در صورت درخواست روادید مانعی برای صدور ویزا نیست.

وی عنوان کرد: میزان مبادلات میان ایران و روسیه در سال گذشته افزایش یافته و به دو میلیارد و 200 میلیون دلار رسیده است اما با این وجود ظرفیتهای بسیاری در این کشور وجود دارد که سبب افزایش تبادلات می‌شود.

جاگاریان از برگزاری چهاردهمین جلسه کمیسیون مشترک ایران و روسیه در پنجم اکتبر خبرداد و افزود: علاوه بر این جلسه نشست دیگری در ماه نوامبر برگزار می‌شود که مقدمات ان فراهم شده و کمیته‌های سطح عالی با حضور معاونتهای ریاست جمهوری حضور دارند.

وی به انعقاد قرارداد پنج میلیارد دلاری میان پوتین و ایران اشاره کرد و گفت: آمادگی هزینه نیمی از این میزان در طرح ساخت چهار نیروگاه حرارتی در هرمزگان  و دو طرح برق‌رسانی وجود دارد اما این موضوع تاکنون نهایی نشده است.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار