09/27/2017 - چهارشنبه 5 مهر 1396
مشاهده خبر

تلویزیون جایی برای ما نگذاشته/ از قصه رنج می‌بریم
1396/6/15 9:4:38 print
رضا توکلی در گفت و گو با "شهر":
تلویزیون جایی برای ما نگذاشته/ از قصه رنج می‌بریم
مخاطب باهوش امروز که دسترسی به فیلم و سریال‌های خارجی برایش راحت است به خوبی متوجه کیفیت و بی‌محتوایی ما می‌شود و این یعنی بازنده شدن در عرصه رقابت.

رضا توکلی بازیگر تلویزیون در گفت‌وگو با "شهر" ضمن اشاره به وضعیت نابه‌سامان بازیگران، اظهار داشت: بسیاری از بازیگران قدیمی و کار کشته اکنون خانه نشین شده‌اند.

وی با بیان اینکه سیما باید سریال‌های خود را به بازیگران قدیمی و کارکشته بسپارد، تصریح کرد: اعتبار فیلم و سریال علاوه بر قصه و داستان بازیگران آن است.

این بازیگر تلویزیون افزود: یکی از رنج‌های اصلی ما در سریال‌سازی قصه است. ما نه داستان داریم و نه قصه و نه حتی می‌توانیم داستان‌های کهن خود را بازپروری کنیم و به مانند کشورهای دیگر که از یک خط افسانه ده‌ها قسمت سریال می‌سازند از هزاران صفحه داستان و حماسه‌ای که داریم یک قسمت سریال بسازیم.

توکلی تصریح کرد: در جریان سریال‌سازی‌های انبوهی که اخیرا راه افتاده به شدت فقر قصه به چشم می‌آید. ما نمی‌توانیم هر فیلمنامه‌ای را به عنوان قصه به خورد مخاطب بدهیم چرا که دنیای امروز با گذشته بسیار متفاوت است و مخاطب دست خالی ما را متوجه می‌شود.

وی بیان داشت: مخاطب باهوش امروز که دسترسی به فیلم و سریال‌های خارجی برایش راحت است به خوبی متوجه کیفیت و بی‌محتوایی ما می‌شود و این یعنی بازنده شدن در عرصه رقابت.

رضا توکلی گفت: تلویزیون نباید در دام کمیت بیافتد چرا که این پایان دهنده به عمرش خواهد شد. یک فیلم و سریال خوب به ده‌ها سریالی که بدون پشتوانه محتوایی ساخته شود می‌ارزد.

وی یادآور شد: سریال فاصله‌ها به خاطر داشتن داستان هنوز در ذهن و فکر مردم باقی مانده چرا که مخاطب را درگیر خودش کرده بود و این یعنی موفقیت.

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار