09/27/2017 - چهارشنبه 5 مهر 1396
مشاهده خبر


1396/6/21 20:39:45 print

بازداشت ۱۳ وکیل در ترکیه
13 وکیلِ دو معلم زندانی ترکیه در پی اعتصاب غذای این زندانیان بازداشت شدند.

باشگاه خبرنگاران:  13وکیلِ دو معلم زندانی ترکیه در پی اعتصاب غذای این زندانیان بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات ترکیه روز سه شنبه دست کم 13 وکیلِ دو معلم زندانی در این کشور را که اعتصاب غذا کرده اند، بازداشت کردند.
 
آنیل آرمان آکوش، وکیل موسسه «دفتر حقوق مردم » که در دفاع از این دو معلم نقش دارد به خبرگزاری فرانسه گفت: « دستور بازداشت 18 وکیل صادر شده است. ما می دانیم که 13 نفر از آنها تحت نظر قرار گرفتند و ما از پنج نفر دیگر خبری نداریم ».
 
 نوریه گلمن، استاد دانشگاه و سمیح اوزاکجا که یک معلم است با دستور صادر شده در چارچوب وضع فوق العاده برکنار شده اند. در ترکیه بعد از کودتای نافرجام 15 ژوئیه 2016 که به فتح الله گولن  نسبت داده می شود وضع فوق العاده برقرار است.
 
آن‌ها بعد از ماه ها تظاهرات روزانه در مرکز استانبول در اعتراض به برکناری خود ماه مه بازداشت شدند و از نهم مارس اعتصاب غذا کرده اند. این دو نفر به وابستگی به به یک گروه افراطی متهم هستند که در ترکیه سازمان تروریستی تلقی می شود.
 
محاکمه آنها در حالی قرار است از روز پنجشنبه در آنکارا آغاز شود که تظاهرات روزانه در مرکز پایتخت ادامه دارد. خبرگزاری دولتی آناتولی نیز از بازداشت 11 وکیل در استانبول و چهار نفر در آنکارا به اتهام ارتباط با این گروه افراطی خبر داد.
 
در ترکیه در چارچوب پاکسازی گسترده که بعد از کودتای نافرجام شروع شد بیش از 50 هزار نفر بازداشت و بیش از 140 هزار نفر برکنار یا از کار معلق شده‌اند.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار